Aktuality Rok dizajnu

Poznáme logo Roku slovenského dizajnu 2021!

Poznáme logo Roku slovenského dizajnu 2021!

Rok 2021 bol na podnet Slovenského centra dizajnu vyhlásený Ministerstvom kultúry Slovenskej republiky za Rok slovenského dizajnu (RSKD). 

Koncom roka 2020 SCD vyhlásilo neanonymnú súťaž na návrh loga Rok slovenského dizajnu 2021, určenú pre profesionálnych grafických dizajnérov. Do súťaže bolo prihlásených 29 návrhov od 24 autorov a autorských kolektívov. Autorom víťazného loga, ktoré bude používané nielen na označenie podujatí SCD, ale aj spolupracujúcich subjektov, je grafický dizajnér Matej Vojtuš. Viac informácií sa dozviete v tlačovej správe nižšie.

Tlačová správa: Poznáme autora a logo Roku slovenského dizajnu!

Logo Roku slovenského dizajnu v slovenskej verzii si môžete stiahnuť tu.

Logo Roku slovenského dizajnu v anglickej verzii si môžete stiahnuť tu.

Animáciu loga Roku slovenského dizajnu si môžete stiahnuť tu

Odbornú porotu návrh zaujal aj z dôvodu, že jeho princíp sa neobmedzuje len na podobu základného loga, ale dokáže ďalej systematicky pracovať aj s celou vizuálnou identitou RSKD. Rotujúce, opakujúce sa elementy, hravo a systémovo vytvárajú rytmus informácií bez zjavného konca. Použitie logotypu si hľadá a prispôsobuje svoje miesto v rozmanitých orientáciách nastavení. Návrh používa autorské písmo geometrického grotesku (RSKD Grotesk) vytvorené na mieru k projektu. Typografické princípy svojou vzdušnosťou voľne naväzujú na už existujúci logotyp Slovenského centra dizajnu. Pozrite sa na možnosti práce s logom Roku slovenského dizajnu 2021.

RSKD

RSKD

RSKD

RSKD

RSKD

RSKD

RSKD

RSKD

RSKD

RSKD

RSKD

RSKD

RSKD

RSKD

RSKD

RSKD