Aktuality

Katalóg k výstave Human by Design je online!

Katalóg k výstave Human by Design je online!

Počúvame stále viac a viac o potrebe zmeniť prístup a filozofiu tvorby dizajnu, o zodpovednosti k prírode i voči ľudskému druhu. Dizajn, jeho prax i teória, reaguje na túto situáciu vznikom metodológií ako design thinking, kritický dizajn či sociálny dizajn. Výstava Human by Design, ktorú sme uviedli v galérii Satelit aj vo viedenskom MAK-u,predstavila návrhy a riešenia, ktoré vyjadrujú túto túžbu po zmene a udržateľnosti. Prezentovala napríklad projekty, ktoré vznikli počas rekonštrukcie budovy Novej Cvernovky v Bratislave, riešenia pre mestský život včiel a hmyzu, projekt zaoberajúci sa opraviteľnosťou produktov, koncept nového typu ekologickej elektrárne či práce študentov textilnej tvorby zamerané na "zero waste" hodnoty a postupy.

Katalóg k výstave sme sa vzhľadom na momentálnu situáciu rozhodli sprístupniť online a aj na stiahnutie. Predstavuje všetky projekty a koncepty, ktoré boli súčasťou Human by Design výstavy, zároveň v ňom nájdete aj menný index autorov, kurátorov, a ďalších spolupracovníkov, ktorí nám pomohli Human by Design realizovať a rozsiahlu obrazovú dokumentáciu.Prajeme podnetné čitanie!

Výstava Human by Design je z cyklu aktivít projektu Dizajn a inovácie, Cezhraničná spolupráca inštitúcií dizajnu v digitálnej dobe podporeného programom spolupráce INTERREG V-A Slovenská republika–Rakúsko 2014 – 2020.

Predošlý článokPredošlý článok     Nasledujúci článokNasledujúci článok


 

Články D&I

Projekt Design & Innovation, Cezhraničná spolupráca inštitúcií dizajnu v digitálnej dobe, je spolufinancovaný z Európskeho fondu sociálneho rozvoja v rámci programu Interreg V-A Slovenská republika – Rakúsko 2014 – 2020.

Logo Európskej únie Interreg V-A Slovenská republika - Rakúsko