Aktuality

MAK ON TOUR: rakúski návštevníci na stope slovenského dizajnu

MAK ON TOUR: rakúski návštevníci na stope slovenského dizajnu

Ďalšia z našich cezhraničných prehliadok slovenského umenia rakúskym návštevníkom predstaví jubilejnú výstavu COLORLOVE slovenskej dizajnérky Lenky Sršňovej a Urban Market - najväčšiu prehliadku nezávislej módy, dizajnu a umeleckej tvorby na Slovensku.

Po stopách slovenského dizajnu už túto sobotu vyrazíme z Viedne rovno do bratislavskej galérie Satelit, ktorá zahraničným návštevníkom priblíži dielo jednej z najvýraznejších odevných dizajnérok na Slovensku. Výber priestorov jubilejnej výstavy je symbolický - presne pred 10-timi rokmi v nich totiž vznikol ateliér aj samotná módna značka LS. Jubilejná výstava COLORLOVE predstaví desať kolekcií Lenky Sršňovej, ktorá ich vybrala ako pestrú mozaiku nášho imaginárneho módneho sveta. Delegácia z Viedne tak spozná jedinečnú energia rukopisu a dizajnérsku víziu autorky, ktorá je na lokálnej scéne skutočne neprehliadnuteľná.

Ďalšou plánovanou zastávkou je Urban Market, ktorý už desať rokov prezentuje to najlepšie, čo aktuálne vzniká na lokálnej dizajnérskej scéne. Viac ako 140 značiek zo sveta módy, doplnkov, šperkov, dizajnérskych vychytávok či literatúry zakončí tretiu prehliadku súčasného umenia na Slovensku. Jubilejný ročník pre návštevníkov pripravil skutočne bohatý sprievodný program.

Nesmierne nás teší, že sa aj kapacita ďalšej unikátnej bratislavskej tour po stopách slovenského dizajnu naplnila. Vzhľadom na neutíchajúci záujem preto plánujeme v MAK ON TOUR pokračovať. Zatiaľ prezradíme len toľko, že na príprave ďalšej z jednodňových prehliadok slovenského umenia MAK - Múzeum úžitkového umenia vo Viedni a Slovenské centrum dizajnu už teraz intenzívne pracujú.

Cieľom spolupráce s MAK je rozvíjať cezhraničnú výmenu publika. Každá z prehliadok so symbolickým názvom MAK ON TOUR trvá jeden deň, počas ktorého majú rakúski návštevníci možnosť spoznať diela talentovaných slovenských autorov a bližšie tak pochopiť súčasnú dizajnérsku tvorbu na Slovensku. Jedinečné prehliadky v Bratislave realizujeme v rámci projektu Design & Innovation, Cezhraničná spolupráca inštitúcií dizajnu v digitálnej dobe podporeného programom spolupráce Interreg V-A Slovenská republika – Rakúsko 2014 – 2020.

Viac o projekte Design & Innovation, Cezhraničná spolupráca inštitúcií dizajnu v digitálnej dobe sa dozviete tu.

Predošlý článokPredošlý článok     Nasledujúci článokNasledujúci článok


 

Články D&I

Projekt Design & Innovation, Cezhraničná spolupráca inštitúcií dizajnu v digitálnej dobe, je spolufinancovaný z Európskeho fondu sociálneho rozvoja v rámci programu Interreg V-A Slovenská republika – Rakúsko 2014 – 2020.

Logo Európskej únie Interreg V-A Slovenská republika - Rakúsko