Aktuality

V rámci podujatí MAK on Tour oslovujeme rakúske publikum

V rámci podujatí MAK on Tour oslovujeme rakúske publikum

V spolupráci s MAK - Múzeum úžitkových umení vo Viedni sme zrealizovali už dve podujatia MAK on Tour pre návštevníkov z Viedne, ktorí prichádzajú do Bratislavy na jednodňové prehliadky. Podujatia realizujeme v rámci cyklu aktivít projektu Dizajn a inovácie, Cezhraničná spolupráca inštitúcií dizajnu v digitálnej dobe podporeného programom spolupráce Interreg V-A Slovenská republika – Rakúsko 2014 – 2020.

Prvý okružný výlet po stopách slovenského umenia sa konal 21. septembra 2019. Nahlásení záujemcovia absolvovali výstavu Human by Design, pokračovali do Novej Cvernovky na Festival Nasuti, na oboch miestach ich sprevádzala odborná pracovníčka SCD pre výskum a vývoj Lucia Dubačová. V Novej Cvernovke návštevníkov previedol budovou Šymon Kliman a v rámci Festivalu Nasuti mali možnosť zažiť aj komentovanú prehliadku Dancing on the Ruins, ktorú viedla Lenka Kukurová.

Druhé podujatie MAK on Tour sa konalo 29. septembra 2019 na Bratislavskom hrade v priestoroch Historického múzea SNM na výstave Nebáť sa moderny! venovanej fenoménu Školy umeleckých remesiel (ŠUR) v Bratislave (1928 – 1939). Slovenské múzeum dizajnu výstavou prezentuje niekoľkoročný výskum nadväzujúci na prácu historičky umenia Ivy Mojžišovej. Okrem toho Viedenčania absolvovali prehliadku centra Bratislavy, s dôrazom na funkcionalistickú architektúru so sprievodom Martina Zaičeka, architekta a teoretika architektúry.

Máme z týchto výletov radosť a veríme, že sú spokojní aj výletníci z oboch plných autobusov. V novembri plánujeme zrealizovať ďalšie MAK on Tour, momentálne intenzívne pracujeme na ich príprave.

Viac o projekte Design & Innovation, Cezhraničná spolupráca inštitúcií dizajnu v digitálnej dobe sa dozviete tu.

Predošlý článokPredošlý článok     Nasledujúci článokNasledujúci článok


 

Články D&I

Projekt Design & Innovation, Cezhraničná spolupráca inštitúcií dizajnu v digitálnej dobe, je spolufinancovaný z Európskeho fondu sociálneho rozvoja v rámci programu Interreg V-A Slovenská republika – Rakúsko 2014 – 2020.

Logo Európskej únie Interreg V-A Slovenská republika - Rakúsko